مشکلات رایج در بین مشتریان حوزه خدمات CNC

  • عدم آشنایی با تکنولوژی CNC 

بسیاری از افرادی که برای اولین بار نیاز پیدا می‌کنند تا قطعه ای را با استفاده از CNC بسازند ، در انتخاب خدمات دهنده مناسب دچار سردرگمی می‌شوند. چون دید روشنی از تنوع دستگاه ها و تکنولوژی‌های رایج در این صنعت ندارند. برای مثال مشتری که به دنبال خدمات فرز CNC برای ماشینکاری باکس آلومینیوم است در گوگل سرچ می‌کند : “خدمات CNC” در حالی که ممکن است به پیج خدمات سی ان سی چوب ، پلکسی گلاس یا هوابرش سی ان سی راهنمایی شوند. در مقالات آتی با عنوان : “انواع تکنولوژی CNC” این موضوع رو دقیق‌تر بررسی می‌کنیم .

  • تفاوت زیاد در استعلام قیمت خدمات CNC

گاهی مشتریان این حوزه ، اقدام به استعلام قیمت از کارگاه‌های مختلف می‌نمایند و در نهایت با طیف بسیار گسترده‌ای از قیمت‌ها رو به رو می‌شوند که باعث سردرگمی آن‌ها می‌شود. در این موارد راهکارهای زیر می‌تواند راه‌گشا باشد.

رزومه کارگاه خدمات دهنده

سابقه کاری (قدمت) و خوشنامی در صنعت

سطح علمی و آشنایی خدمات دهنده با دانش روز

میزان تجربه مرتبط با نوع سفارش مشتری( برای مثال خدمات دهنده ای که در زمینه قطعه سازی نظامی فقط کار کرده باشد، برای انتخاب به عنوان ماشینکار قالب پلاستیک مناسب نیست)

ادامه دارد …

3 دیدگاه برای «مشکلات رایج در بین مشتریان حوزه خدمات CNC»

  1. احمد قادری says

    چند سال پیش تر که در یک شرکت تامین قطعات پتروشیمی کار می کردم ، مسئول برون سپاری بودم و قطعات رینگ فولادی دقیق با تولرانس حساس رو به یک کارگاه قالبسازی سپردم ، برای انجام خدمات فرز cnc… متاسفانه تمام کارها از کنترل کیفی برگشت خورد و کلی زمان از دست دادم …
    چون قطعه زن نبودند و فقط ماشینکار قالب بودند … البته بهای سنگینی هم بابت این تجربه پرداخت کردم 🙁

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *